„Entliczek” to seria materiałów dydaktycznych opartych na dobrych praktykach, sprawdzonych przez wielu nauczycieli wychowania przedszkolnego. Tradycyjna organizacja treści oparta na porach roku pozwala nauczycielowi przygotować się do pracy w sposób intuicyjny, a świeża, urozmaicona szata graficzna zachęca dzieci do samodzielnej ekspresji artystycznej. Proponowane w pakietach aktywności, dostosowane do każdego typu temperamentu, aktywizują wszystkie obszary rozwojowe dziecka, które dzięki temu rozwija się harmonijnie.
Seria jest zgodna z podstawą programową z 14 lutego 2017 roku.

Dla nauczyciela przygotowano: Książki Nauczyciela z planem pracy i scenariuszami zajęć, płyty muzyczne (piosenki, utwory do słuchania i zabawy), książki 3-, 4- i 5-latka z tekstami do czytania, arkusze obserwacji 3-, 4- i 5-latków i inne materiały do pobrania ze strony www.dlanauczyciela.pl.

„Kolekcja przedszkolaka” to seria materiałów dydaktycznych, w których dominującą rolę odgrywa aktywność dzieci powodowana ciekawością poznawczą. Pakiety są oparte na koncepcji podróży przez bliskie dzieciom żywioły, które funkcjonują jak parasol rozłożony nad porami roku: ziemia nad jesienią, ogień nad zimą, woda nad wiosną, a powietrze nad latem. Seria zakłada samodzielne działania na konkretach, eksperymentowanie, wielozmysłowe poznanie najbliższego środowiska dziecka i stopniowe poszerzanie pola obserwacji.
Seria jest zgodna z podstawą programową z 14 lutego 2017 roku.

Dla nauczyciela przygotowano: Plan pracy i szkice zajęć, Wybór zabaw, Wybór tekstów literackich, Instrukcje do Teczki małego artysty, Piosenki i utwory do słuchania, arkusze obserwacji 3-, 4- i 5-latków i inne materiały do pobrania ze strony www.dlanauczyciela.pl.

Zerówka

Przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole gwarantują pakiety zerówkowe: „Elementarz sześciolatka” i „Kolekcja sześciolatka”. Oba są dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci sześcioletnich, kształcą i rozwijają umiejętności kluczowe z punktu widzenia rozpoczęcia pierwszego etapu edukacyjnego.

Pakiety edukacyjne
Wybierz pakiet, aby poznać szczegóły

Zerówka